Dramiński SA w nowej siedzibie
- Dział: Aktualności
- Napisane przez alicja
- Skomentuj jako pierwszy!
W ramach Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM oraz właścicieli gospodarstw, w których prowadzone są poletka demonstracyjne zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Pola PROCAM 2022.
Ogólnopolski cykl Dni Pola PROCAM ma na celu wprowadzenie wszystkich zainteresowanych klientów
i partnerów naszej firmy w nowy sezon z zakresu agrotechniki, nasiennictwa i ochrony roślin.
Tematem przewodnim będzie sytuacja fitosanitarna na polach w 2022 roku. Dobór odmian w uprawie roślin jest kluczowym elementem budowania wysokiego plonu. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia kolekcji wysianych odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej w technologii PROCAM.
Doradcy PROCAM zaprezentują sprawdzone i nowe rozwiązania z zakresu ochrony herbicydowej rzepaku i zbóż. Przedstawione zostaną również sprawdzone w praktyce technologie nawożenia roślin, a także ochrony fungicydowej. Na spotkaniu będzie również możliwość przebadania twardości wody.
W trakcie tych spotkań będą także prezentowane najnowsze rozwiązania w temacie maszyn rolniczych, które są niezbędne w każdym gospodarstwie.
Zapraszamy do zapoznania się z terminami naszych Dni Pola 2022 a także do aktywnego udziału w spotkaniach, więcej informacji znajdą Państwo na www.procam.pl.
03.06.2022 (piątek) Jankowice Wielkie, powiat Brzeskim, województwie Opolskim
10.06.2022 (piątek) Karolewo , powiat Obornicki, województwo Wielkopolskie.
10.06.2022 (piątek) Wyszyna, powiat Myśliborski, województwo Zachodniopomorskie.
14.06.2022 (wtorek) Stanowo, powiat Sztumski, województwo Pomorskie.
17.06.2022 (piątek) Łężyce k. Opatowa, powiat Opatowski, województwo Świętokrzyskie.
21.06.2022 (wtorek) Szepietowo, powiat Wysokomazowiecki, województwo Podlaskie.
W Ministerstwie Aktywów Państwowych podpisane zostały dziś umowy o przekazaniu udziałów, dzięki którym powstanie Krajowej Grupy Spożywczej stało się faktem.
W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwiększenia wiarygodności pomiarów wilgotności wykonywanych przez podmioty skupujące zboża Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udzieliło następujących wskazówek:
Rolnicy, którzy złożyli w ubiegłym roku wnioski o przyznanie premii dla młodych rolników lub ubiegali się o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw i otrzymali decyzję o jej przyznaniu, powinni sprawdzić, czy muszą dostarczyć do ARiMR tzw. decyzję środowiskową.
Ok. 7,5 mln ton wyniosły w 2021 r. zbiory zbóż w Polsce wobec 6.8 mln ton w ub.r. Polska może stać się w tym roku trzecim producentem kukurydzy w UE (po Rumunii, Francji) z 11 proc. udziałem w unijnej produkcji - informuje KOWR
Tradycyjnie, jak co roku, również sezon 2022 Syngenta otworzy serią Konferencji Zimowych, będących doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firmy, nowościami oraz promocjami. Podobnie jak w roku 2021 odbędą się one w formule Online z transmisją na stronie www.konferencjezimowe.pl oraz na kanałach Syngenty w mediach społecznościowych: Facebook i YouTube.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał w dniu 30 grudnia 2021 roku opinię o przedstawionym do konsultacji społecznych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej projekcie ustawy o niektórych umowach zawieranych elektronicznie.
Projekt ustawy przewiduje rozszerzenie funkcjonalności portalu praca.gov.pl o nowe funkcjonalności, pozwalające na zawieranie przez rolnika umów o pomocy przy zbiorach z pomocnikiem rolnika, w formie elektronicznej. System ma zapewnić również obsługę umów tj. zgłoszenie pomocnika rolnika do ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego, wyrejestrowanie pomocnika z ubezpieczenia, rozliczanie składek i przekazywanie do KRUS wymaganych informacji o osobach podlegających ubezpieczeniu. Rolnik ma zostać również zwolniony z obowiązku przechowywania dokumentów związanych z zatrudnieniem, gdyż wszystkie dokumenty będą przechowywane w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ministra właściwego do spraw pracy.
Zdaniem samorządu rolniczego wprowadzenie zaplanowanych regulacji może stanowić znaczną pomoc dla rolników zatrudniających pomocników rolnika. Jednocześnie samorząd rolniczy zauważa, że należy przewidzieć szkolenia dla rolników przed rozpoczęciem korzystania z tego systemu.
KRIR