Menu

Opinie polskich hodowców na temat technologii Shredlage

Większa wydajność i zdrowotność krów, mniejsze zużycie słomy z jednoczesnym zachowaniem właściwiej struktury TMR-u to tylko niektóre korzyści jakie zaobserwowali Przedstawiciele gospodarstw hodowlanych, w których testowano sieczkarnie CLAAS JAGUAR z technologią SHREDLAGE®. Zbiory kukurydzy odbyły się z użyciem sieczkarni samojezdnej CLAAS Jaguar 960 jesienią 2020.

Czytaj więcej...

Da się ustawić pług bez instrukcji obsługi?

Zakup nowej maszyny do gospodarstwa to duża inwestycja. Ale nawet najlepszy sprzęt nie wykorzysta swoich możliwości w pełni, jeśli nie zostanie prawidłowo ustawiony przez operatora. I, choć każdy wie, że maszyny powinniśmy używać według instrukcji obsługi, uwzględnienie gwarancji producenta to jedno, ale poprawne użytkowanie to drugie. A co, jeśli ciągnik sam podpowie nam, jak należy skonfigurować podpiętą do niego maszynę? Taką funkcję oferują właśnie ciągniki wyposażone w inteligentny system CEMOS. Dzięki niemu traktor wskaże m.in., jak ustawić pług, aby praca w polu była jeszcze prostsza i wydajniejsza przy niższym zużyciu paliwa.

Czytaj więcej...

Jaka sytuacja na rynku maszyn i pojazdów?

Stabilny wzrost gospodarczy i wyjście z kryzysu to obecnie jedyne plany i oczekiwania przedsiębiorstw z całej Europy. W szczególności dla przemysłu motoryzacyjnego, logistycznego i rolniczego, który często uważany jest za kręgosłup rozwoju gospodarczego Polski. Dla firm obecnie ważne jest utrzymanie płynności finansowej i z taką strategią wejdą one w kolejny rok – inwestycje w nowości ustąpią miejsca dla handlu sprzętem używanym.

Czytaj więcej...

Zakup maszyn od tego samego dealera to wiele korzyści

Prowadzenie gospodarstwa, które stale rozwija swoją działalność wymaga również inwestycji w sprzęt, który będzie miał wpływ na jakość zebranego plonu i wydajności pracy. Intensywne prace związane z gospodarstwem są jednak na tyle czasochłonne, że proces wyboru maszyn i jej wyposażenia a także obsługa serwisowa często nie jest czynnością, na której chce skupiać się właściciel przedsiębiorstwa rolnego. Dlatego warto nawiązać stałą współpracę z dealerem, który zna potrzeby i potrafi zaproponować rozwiązanie adekwatne do aktualnych wymagań gospodarstwa.

Czytaj więcej...

Jakie elementy finansowania fabrycznego wpływają na wybór oferty przedsezonowej?

Oprocentowanie „0%”, proste i szybkie procedury, raty roczne oraz kompleksowa obsługa – to najważniejsze aspekty, które wpływają na wybór finansowania fabrycznego maszyn rolniczych. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Zakup nowej maszyny to inwestycja na wiele lat, która bez odpowiedniej oferty finansowania byłaby niemożliwa do zrealizowania i mogła zatrzymać planowane inwestycje. Dlatego producenci już od kilku lat prześcigają się w przygotowywaniu atrakcyjnych ofert przy zakupie. Aby jednak cały proces przebiegał sprawnie, a finalny zakup spełnił oczekiwania właściciela gospodarstwa, warto wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając taką formę zakupu.

Oprocentowanie 0% oraz raty roczne

Klienci przywykli już do sytuacji, że producenci oferują w swojej ofercie oprocentowanie kredytu „0%”. Natomiast może się finalnie okazać, że finansowanie nie będzie na tyle korzystne. Musimy pamiętać o takich aspektach jak: koszt przyznania finansowania, ubezpieczenia maszyny, finansowania podatku VAT, czy zabezpieczenia na rzecz instytucji finansowej.

Proste i szybkie procedury

Wspomniane przejrzyste warunki oferty to bardzo istotny aspekt zakupu. Dla rolników ważne jest, aby sam proces przebiegł w sposób szybki i nie wymagał zbędnych formalności. Dlatego też cała dokumentacja i szczegóły są ustalane przed doradcę bankowego, a formalności trwają raptem kilka dni i są formalizowane w miejscu zamieszkania klienta, dzięki czemu rolnik nie musi tracić czasu na dojazdy do banku i umawianie się na spotkania. Po spełnieniu wszystkich procedur ustalany z dealerem jest termin odbioru maszyny i dopiero wtedy wpłacany wkład własny. Całość procesu zajmuje raptem kilka dni.

Kompleksowa obsługa

- Kluczem do skutecznej obsługi związanej z ofertą finansowania jest indywidualne podejście do klienta. Na każdym etapie umowy służymy profesjonalnym wsparciem i opieką Regionalnego Kierownika Sprzedaży, który przedstawia ofertę oraz zbiera wszystkie potrzebne dokumenty. Istotne jest, aby wybrać wiarygodnego oraz doświadczonego partnera finansującego. Producenci maszyn współpracują tylko z najbardziej wiarygodnymi bankami, które są na rynku od wielu lat i zapewniają pełną profesjonalną obsługę. Dzięki temu ryzyko podjęcia złej decyzji jest minimalizowane niemal do zeramówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.

Claas, red.AS

Czytaj więcej...

Jaka spalinowa pompa do wody brudnej?

Dzięki nowej pompie do wody brudnej WWP 45 firmy Kärcher można w krótkim czasie opróżnić doły budowlane wypełnione wodą i zalane przejścia podziemne lub piwnice. Pompa może być również wykorzystywana do zaopatrzenia w wodę i napełniania zbiorników, na przykład w rolnictwie. Maszyna, która jest zasilana czterosuwowym silnikiem benzynowym, pracuje niezależnie od zasilania sieciowego, co czyni ją niezastąpioną w bardzo wielu branżach.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Maszyny rolnicze

 • Ciągniki
 • Opryskiwacze
 • Siewniki
 • Zielonkowe
 • Kombajny
 • Pozostałe

Chemia rolnicza

 • Środki ochrony
 • Nawożenie

Porady eksperta

 • Uprawa

Uprawa Kukurydzy

 • Pobierz magazyn

Uprawy

 • Kukurydza
 • Rzepak
 • Zboża
 • Pozostałe